3.Dünya savaşının son tangosu!!

3.Dünya savaşının son tangosu!!

Değerli kardeşlerim, güzel ve bereketli bir hafta diliyorum. Dünyada değişim ve dönüşümler çok hızlı bir şekilde yaşanmakta. Küresel piyasada reel ekonominin bilinen belirteçleri nedir? Bunlar cari değerler, ithalat ve ihracat rakamları gibi yerini bilinmedik bambaşka bir ekonomiye bırakıyor.

Dünya ekonomisine yön veren değerler yerini bambaşka bir piyasaya bırakmak üzere. Bunun nedeni pandemi ile insanların yaşamlarına sunulan dijital kumarhaneler. Kripto para söylemiyle başlayan bu furya yaşadığımız yüzyılın dijital bir yüzyıl olmasıyla beraber pandemi yani PLANDEMİ yalanıyla hem insan katliamına hem de ekonomi katliamına bıraktı yerini.

Milyar dolarlar dijital furyayla saatler içerisinde yön değiştiriyor. Örnek verecek olursak; yaşanan dünya kupası maçlarında sadece 90 dk’lık bir skorun kazananını bilme adına bahisler sadece ülkemde 7 milyar Euro’yu buluyor ise dünya genelinde bu rakamı siz düşünün.

Ülkeleri gerçekten çok zorlu bir süreç beklemektedir. Bu durum oto kontrol sistemine alınmaz ise ülkem adına da toplumsal, ekonomik ve kültürel infialleri beraberinde getirir. Göz ardı edilen bu durum aslında plandeminin bir parçasıydı. Plandemi sonrası 64 bin dolara yükselen Bitcoin, 15 bin dolar seviyelerinde ve buhar olmuş. Bu parada ülkemizden de hatırı sayılır bir rakam sermaye buhar olmuş durumda.

TV yayınları birbirine hakaret eden, topluma bilgi amacı dışında “reyting nasıl yapabiliriz” diye programlarla doldu taştı. Bu modayı kılcal damarlara sızmış “TV lobisi” yapmakta. Toplum bilgiden, doğru yönlendirilmeden mahrum kalmakta ve toplumun önüne sürekli korku, kaos ve yaşanacak olan seçim öncesinde seçim ambiyansı bir savaş furyasına çevrilmeye çalışılmakta.

Bu TV kartelleri sokaklarda insanları birbirine kırdırmaya çalışan, toplumu ayrıştırıcı anlayışı sürekli sosyal medya ve TV’lerden bu şekil yayınlara müsamaha göstererek 80’li yıllardaki gibi sağ sol oyununun içine girmesini amaçlamakta olan bu TV ve basın lobisine yetkililerin derhal dur demesi gerekiyor.

3. dünya savaşının en büyük sahnesi olan plandemi toplumda insanları karamsarlığa itmiş ve bu karamsarlık üretkenlik yapmaktan ziyade korkmaya sevk etmiştir. Bu plânın başarılı olmamasını temenni ediyorum ama bu kadar büyük ekonomiye sahip insanların, toplumların dijital kumarhanelerin hepsinden uzak durması, üretkenlik ve ulusal ekonomiye nasıl katkı sağlayabilirliği noktasında çalışmalara derhal yer verilmelidir.

Kültürel erozyon yaşatmak için hayata geçirilmiş plandemi oyunu tamamen bu amaç için planlanmış ve hayata geçirilmiştir. Toplum maalesef henüz bu travmayı atlatamamıştır. Umarım bu konuda TV ve sosyal medya lobisinin farkına varılır ve topluma tarafsızlık ilkesinde olması gereken basın ve sosyal medya oto kontrolü toplumu ikiye bölmek için değil de birleştirmek ve farkındalık yaratmak için çaba sarf edilir.

Umarım her sokak başında basının palavrasıyla insanları karşı karşıya getirip kavga ettiren sirk soytarılarına, bunun yanında TV programlarında şaklabanlık yapan içi boş davullara fırsat verilmez.

Ve umarım dünyanın bu hızlı değişim ve dönüşümü sürecinde ülkesine inanan, üreten, ayrışmaya girmemiş bir toplum olarak daha büyük bir Türkiyem’e doğru yolculuk durmadan ve aksamadan devam eder…

Sevgiyle kalın…

Kaan Sarıaydın

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • H.ergün Keskin

    Üretmek üretmek başka yol yok dijitale ve palendemiye inanmayalım insanları sağlık ve ekonomi ile yok etmelerine izin vermiyelim sayın kaan bey her kesime ulaştırın bilgileri

    29 Kasım 2022 , 09:04

Yoruma kapalı.