Allah Türk’e yar Olsun, Turan eller var olsun

Sevgili Canlar; Mavi Platform ve içeriğinde barındırdığı Mavi Dershanem, Mavi Gazetem, Mavi Ekonomi, Mavi Strateji, Mavi TV, Mavi Plaza, Kızıl Elma Ocaklarım ve Kızıl Elma Enstitüleri projelerimiz Vatanımıza, Milletimize ve tüm cihana hayırlı olsun. Muradımız odur ki projelerimiz yüzbinlerce milyonlarca insanimizin hayatına dokunup eğitim ve refah seviyelerini artırmak, daha iyi, başarılı, bilgili nesiller yetiştirmek. Projelerimiz içeriğinde birçok eksikliği barındırıyor.

Mavi Dershanem projemizin ilk kursu olan Yazılım

Kursumuzu Allah’ın izniyle insanlarımıza açtık. Yıllardır yazılım konusundaki eksikleri gördük. İstedik ki bizim de insanlarımız global bir köy olan Dijital Dünyada söz sahibi olsun, bir an önce geç kalmadan yerini alsın. Temennimiz odur ki, eğitimini tamamlayan insanlarımıza istihdam sağlamak ve bir an önce yasadığımız bu Global Dijital Köyde ülkemiz ve milletimiz adına kazandırmak, proje geliştirmek, küreselcilerin karşısına geçip kendi projelerimizle onların mono polisini kırmak.

Ne yazık ki ülkemizde kaliteli eğitim inanılmaz pahalı bir hale geldi. Gitgide her şey özelleştirmeye doğru itildiği için Varlıklı aileler ile eli nasir tutmuş babalarımız oğluna uşağına ayni eğitimi veremiyor. Gayemiz, Çocuklarımız ve gençlerimiz yoksulluktan imkânsızlıktan dolayı hem yaşıtlarından geri kalmasın. Amacımız eğitim kalitemizi artırmak, bu vatanin her kösesinde her çocuğa hayallerini kurduğu eğitimi vere bilmek. Gençlerimizi insanlarımızı doğru sektörlere yönlendirip vatana millete daha hayırlı evlatlar yetiştirmek.

Liseye hazırlık eğitimi ve Üniversiteye Hazırlık eğitimi inanılmaz pahalı bir hale geldi. Bu sebepten dolayı milyonlarca insanlarımızın oğlu uşağı varlıklı ailelerin hem yaşıtları gibi hayal ettiği eğitimi göremiyor ve çocukluk hayali meslekleri yapamıyor. Biz buna da el attık, en yakın zamanda gecikmeden Lise Hazırlık ve Üniversite Hazırlık kurslarımız başlayacak ve bu kurslarda eğitim görmek için cüzi rakamlar talep edilecek. Yüzlerce Binlerce atanamayan öğretmenlerimize istihdam sağlayıp yeniden mesleklerini yapabilme imkân sağlayacağız. Ülkemizde ihtiyaç duyan her çocuk her genç bu kurslara katılabilecek.

Günümüzün gerekesimi yabancı dil kurslarımızı da bir an önce başlatıyoruz. Sadece gençlerimiz değil tüm insanlarımız bu kurslara katılabilir önceden öğrenme imkân olmadığı dilleri öğrenebilirler. Önceden açıkladığımız gibi İngilizce, Almanca, Çince, Rusça, Arapça ve Farsça derslerine yeni diller de ekleyeceğiz.

Temellimiz eğitim projelerimizi bir an önce hayata geçirebilmek. Bu yazıyla tekrar duyurayım atanamamış tüm öğretmenlerimize iş imkânı sağlıyoruz. Mavi Dershanem’de eğitim vermek isteyen öğretmenlerimiz öz geçmişinizi, eğitim tecrübenizi, nerde yaşadığınızı belirten bir başvuru maili yazıp gönderebilirler.

Mavi Gazetem sitesi yeni görünümüne kavuştu. En doğru ve güncel haberlerle ülkemizde, bölgemizde ve dünyada kulis arkasında olan biten tüm olaylardan artık kesintisiz insanlarımız haber alabilecek. İfşaalar dönemine Gazetemiz baştan aşağıya tasarlanarak artık hazır. Haber trafiğimiz gün geçtikçe artacak. Yeni yazarımız Dr. Kringo’yu da aramızda görmekten mutluluk duyuyorum. Dr. Kringo aramıza Hoş geldin diyor ekibimizin gazetemizin ve insanlarımızın başarısına inanılmaz bir katkı sağlayacağına inanıyorum.

Mavi Ekonomi ve Mavi Strateji Dijital Bültenlerimiz

üzerinde olan çalışmalarımız hala devam ediyor. Mavi Ekonomi Ülkemizin insanlarının sosyal, iş, eğitim ve yatırım hayatına inanılmaz değişikliler sağlayan proje olup, kazandıran refah seviyenizi artıran bilgiler bulabileceğiniz kaynak olacak. Dünyayı yeniden sallamak istiyorsak refah seviyemiz artmalı ve artacak Mavi Ekonomi insanimiz en doğru en iyi yön veren kaynak olacak.

Mavi Strateji dergimiz Ülkemiz ve Dünyada geliştirdiğimiz tüm stratejileri insanlarımıza telaffuz edip, yorumlayıp anlatma imkânı bulduğumuz bir ortam olacak. Yeni dünya nasıl gelişiyor nereye gidiyor gereksinimleri nelerdir haftalık bir Konseptle insanlarımıza aktarım yapacağız. Herkesten bir adim önde olmasını ve kalmasını sağlayacağız. Türk Dünyaya 2 kez hükmedecek peygamber vaadi Allah’ın hükmüdür. Türk’ü, insanımızı yeni Dünyaya en iyi hazırlayan projelerden biri olacak Mavi Strateji. Vatanımız Milletimize Ümmetimize hayırlı olmasını temelli ediyorum. Allah’ım Muvaffak eylesin.

Dijital dünyanın yeni doğru dos doğru video kanalımız Mavi TV geliyor. Televizyonlarda doğru düzgün, insanlarımızın ahlâkını bozmayan, kötü haber üzerinden geçimini sağlayan, insanlarımıza insanlığı, güzel doğru edepli ahlaklı yaşamayı, eğiten, büyüten, gönüllere dokunan bir kanala o kadar özlem var ki. Hayalim hep böyle bir kanal kurulması 7/24 izleyebileceğimiz, çocuklarımızı gönül rahatlığıyla izlemesini emanet edebileceğimiz, küreselcinin elinde olmayan bir Türk kanalı olmasıydı. Allah’ıma bizlere bu projeye yön veren ve gerçekleşmesinde katkı sağlama imkân verdiği için binlerce kez Hamd’olsun.

Mavi Plaza Dijital 3 boyut görünümlü Virtual Reality özelliği olan Dünyanın En Büyük alışveriş merkezi, pazarı, çarşısı olacak. İnsanlarımızın ürünlerini dünyaya en rahat sunabileceği, esnafımızın dünya pazarına 2 tıkla tüm ürünlerini pazarlayabileceği ortamı yaratmak ne gurur ne şereftir bizlere anlatamam. Bu projenin gerekesimi kadirşinas Anadolu halkının bir an önce arzu ettiğimiz refah seviyesine ulaşma arzumuzdan ilham alınarak hayata geçirilmiştir. Dünya artık akın akın Anadolu’ya gelecek. Türk insanının yasadığı coğrafyalar yeni kutup olacak. Magnet gibi dünyanın tüm köselerinden insanlar Altın arama seferi gibi bu topraklara akın akın gelecekler buralarda huzur bulup buralarda hayatlarını kurup devam ettirmek isteyecekler. Mavi Plaza iste bu sebepten dolayı dünyanın en büyük alışveriş ortamı olacak. Aklınıza gelen tüm ürünler 3 boyutlu şekilde bu ortamda pazarlanıp el değiştirebilecek. Vatana Millete Ümmete Hayırlı Olsun

Türklüğün temelimde dünyaya yayılması ve Tarihe damga vurup geçmesine sebep olan ocak kültürünü tekrar hayata geçirmek bizler için ne onurlu ne şerefli bir görevdir Ya Rab. Allah’ın bize bahsettiği Kızıl Elma Ülkümüz hedefimizin temelini oluşturacak Ocaklarımız.

Tanrı Türk’e Yar olsun

Ben özümle bağdaştım

Atlanıp dağlar aştım

Bir kurtla karşılaştım

Dedi uğurlar olsun

TANRI TÜRK’E YAR OLSUN

Yar oldu yollar bana

Söyledi diller bana

Turan eller var olsun

Düşmanlar kahrolsun

TURAN ELLER VAR OLSUN

TANRI TÜRK’E YAR OLSUN

Ben kurtlarla ulaştım

Altayları dolaştım

Şamanımla bağlaştım

Dedi uğurlar olsun

TANRI TÜRK’E YAR OLSUN

Dolaştıkça Turan’ı

Andım Bilge Kağan’ı

Gördüm Fatih Sultan’ı

Dedi uğurlar olsun

TANRI TÜRK’E YAR OLSUN

Yar oldu yollar bana

Söyledi diller bana

Turan eller var olsun

Düşmanlar kahrolsun

TURAN ELLER VAR OLSUN

TANRI TÜRK’E YAR OLSUN

EZAN DİNMEZ, BAYRAK İNMEZ, ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ

Selam Olsun Her birinize

Mesud Sali

Bu gönderiyi paylaş