Biz Türk Milletiyiz!

Yegâne ülkemin can insanları sizleri saygıyla selamlar ve mutluluk, huzur, sağlık dilerim, maalesef şu günler bazı sorunlarımız var en önemlisi de ekonomik sorun. Ama şöyle geçmişe bakıp bu günlerin de geçeceğini bilmek gerek. Birlikten kuvvet doğar. Birlik ve dirlik olan yerde birçok sorun kolayca çözülür. Ama batı hayranlığı, gereksiz harcamalar, lüks yaşam, zenginlik arzuları… Elbette ki insan arzularını kamçılıyor, en lüks araba en yeni telefon istiyor. İnsanın arzuları kontrol edildikçe güzelleşiyor.

Bugün okuduğum bir kanun tasarısını sizlerle paylaşmak isterim. Kanunda şöyle diyor; her evden iki tane olanın birisi alınacak. Eğer hayvanı yani atı öküzü koyunu gibi hayvanları yoksa, 1 çift çarık, 1 çift çorap, atlet ve kilot verilecek diye. Sonunda da devlet bunları geri ödeyecek diye. Beni en çok duygulandıransa şu oldu; bazı evlere asker vardığı zaman yarın gelin deniyormuş!! Nedeni ise ellerinde 2 tane iç çamaşırı yok ve olanı da yıkayıp bir gün sonra  vermek için diyorlarmış.

O güzel kadim insanlar bunları yaparken neden bizler bu kadar şan şöhretin lüksün peşinde koşuyoruz? Neden ilk çıkan iPhone’un alacağız diye erkenden sıra bekliyoruz? Daha gelmeden tükeniyor. Neden bu kadar batı hayranıyız?

Benim ömrüm yurt dışında geçiyor ve halen yabancı diye adlandırılıyorum. “Her terörist Müslümandır” diye hitap ediliyor. Bizler neden bu kadar batıya hayran kaldık?

Bizler yüce Türk milletiyiz. Yoktan var olan, hiçbir zaman boyunduruk altına girmemiş, kimselere köle olmamış, teslim olmamış bir milletiz. Kadınına ana diyen, cennetin analarının ayakları altında olduğuna inanan Türk milletiyiz. Şöyle geriye dönüp baksak atalarımızın bu ülkeyi bize nasıl bıraktığını yeniden görüp yeniden kenetlenip o var olma duygusunu yeniden keşfedip, kimseye hayran olmadan ilerleyip, mücadele edip, başarmak varken neden Avrupalıdan Amerikalıdan ümit bekler olduk?!! Onlar bizden daha mı dürüst? Bizden daha mı akıllı? Daha mı çalışkan?

Ey yüce şanlı Türk milleti. Ural ve Altay dağlarından, Ötüken’den yola çıkıp ta buralara bu canım ülkeyi koruyamazsak, bu dünyada hiçbir yerde yaşayamayız. Yüce Turk milletini ve Mavi Gazetem okurlarını saygıyla selamlar, Yaradan’dan sonsuz başarılar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun…

Kıbrıslı Ali

Bu gönderiyi paylaş