Cambaza bak cambaza oyunu

Yankesiciler yüksek iki noktaya bir ip gerip, bir cambazı ipin üstünde yürütürlermiş ve cambaza bak cambaza diye bağırıp herkesin ipin üstünde yürüyen cambazı seyretmesini sağlar ve mahallelinin ceplerine cüzdanlarında ne varsa boşaltırlarmış. Bu şekilde mahalle mahalle dolaşırlarmış…
Bir gün şehirdeki tüm mahalleleri şehrin merkezinde toplamışlar, yine şehrin meydanında çok yüksek ve ara mesafesi uzun bir ip germişler. Tabi cambaz yürürken bir anda biri ipi kesmiş ve cambaz yere düşmüş ve ölmüş. Tüm mahalleliler cambazın ölmüş bedeninin başına toplanmış ama yankesicilerin planı bu defa bir mahallenin insanlarının ceplerini soymak değil. Amaç cambazın başına üşüşen mahallelilerin hanelerine girip evlerini soymakmış. Buraya kadar cambaz ile yankesiciler aynı şebekedendi ama son olayda yankesiciler cambazın gözünü bağlayarak ipe çıkardılar….
Bu hikayede;
 
Yankesiciler = Küresel Güç,
Mahalle = her hangi bir Devlet
Mahalleler ; ayrı ayrı Devletler
Şehir = tüm Dünya
Cambaz = Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)
İp = Sağlık Sektörü
Mahalleliler = Sürekli kandırılan soyulan Milletlerin İnsanları
İpi Kesen = Basın ve Yayın Organları
 
Tüm dünyada yaşadığımız son iki yılın özeti ve bir terör örgütünün yani dünya sağlık örgütünün (DSÖ) son zamanları…
Tabi ki bu yankesicilerin yeni ipleri ve yeni cambazları olacaktır ama bu defa ipi kesen şebekenin bir parçası olan basın yayın organları değil. İpi kesen ben ve Mesud kardeşim olacağız çünkü bu cambazların yıllarca çaldıklarını getirip, işlettikleri, hatta bir taraftan hırsız elbisesi giyip çaldıklarını takım kravat giyerek vizyonsal bir ekonomi dinamosu oluşturdukları fonlar, şirketler, yapılarda bulundum. Nasıl belendiklerini, nasıl planlama yaptıklarını ve nasıl hayata geçirdiklerini bunları geçtim. Yarınlarda hangi oyunları sahneleyeceklerini biliyorum ve tüm bunlar için çok az kaldı. Bekleyin ve izleyin. Çok yakında bu sinemada!!!
   
 

Bu gönderiyi paylaş