Felaket Tellalları

Düşünün bir ülkede yaşıyorsunuz ve ortalık felaket tellalı dolu, ellerinde kınalar kına yakacaklar, aynı filmi daha önce izlediğimiz halde. Yıllardır dolar 10 olacak 15 olacak gibi yaklaşım sergilemekten vazgeçmiyorlar. Gülüyorum bunlara! Ekonomiden bi haber ekonomistler yine yanılacaksınız! Dolarda yaşanan şuanki asya borsalarındaki saldırının ülkenin ekonomik verileriyle bir alakası yoktur, jeopolitiktir, stratejiktir! Bu bariz bir saldırıdır!İnanın bende sevindim doların bir anda saman alevi gibi yükselmesine. Neden biliyormusunuz çünkü elinde doları olan herkes hemen bozduracak ve TL’ye geçecek ki, diğer bir süreç tüm dünyada türk tokadı yiyecekler!

Şimdi tüm dünya Ermenistana atılan Azerbaycan eliyle vurulan Türk sialarının tokadının sesini duydu. Ee şimdide Türkün para silahının tokadını yiyinde en azından ortalıkta ekonomi diye dolaşan mızıkacılar susmuş olur ve aziz milletimde bir kez daha vatanlarının ne kadar güçlü olduğunu anlamış olur. Haydi hayırlı seyirler. Dolar yükselecek diye kına yakanlar, parti yapan, iki kuruş doları var diye sevinen de haindir ve hevesleri çok sürmeyecektir! Gerçi utanmak yüz ister.

Edebi olan utanır, yüzüne tükürülse şükür diyecek zihniyet rezil olunca da utanmazki. Komiksiniz, hainsiniz ve tekrar rezil olacaksınız!

Rezilsiniz!…

 

Bu gönderiyi paylaş