Herkese Merhaba…

Herkese merhaba sevgili Mavi Gazetem okuyucuları;

Mavi Platform projemizi hayata geçirdik, Kadın kolları başkanı olarak tüm değerli projelerimizi gerçekleştirirken kadınlarımıza destek vererek ve ışık olarak ilerleyeceğimi söylemek isterim.

Her alanda değer üreten Türk kadını ile birlikte çok değerli projeler yürütüp, eğiteceğimizden çok eminim. İlk projemiz olan Mavi Dershane’yi bundan birkaç hafta önce hayata geçirdik ve şu an 2000’den fazla her yaş grubundan olan öğrencilerimiz bu platformda ilk olarak Mavi Tim ile eğitim görüyor. Eğitime başlamadan önceki amacımız ülkemizdeki tüm bireylerin en iyi şekilde eğitim alıp kendilerini yeni dünyada yetiştirmeleriydi; özellikle gençlerimizin ve kız çocuklarımızın. Eğitimlerimize başladık ve bizler güzel ülkemizin güzel insanları için bir şeyler yapabiliyor olmaktan çok mutluyuz.

Çok yakın bir zamanda Kızıl Elma Enstitü projemizde ise insanlarımızı mesleki, kendilerinin uygunluğu ve yapabilirliği doğrultusunda iş kollarına yönlendireceğiz. Aslında benim için en heyecanlandığım projelerimizden birisi bunun sebebi olarak kız çocuklarımızın , kadınlarımızın artık kendi ayakları üzerinde durarak hem kendisi hem de ailesi  için meslek sahibi donanımlı bireyler yetiştirip onları hayata hazırlamak benim için çok kıymetli çünkü biz kadınlar tüm çocukların aslında ilk öğretmeni ve kendilerine ilk örnek aldıkları kişiler olarak kadınlarımızın bir iş sahibi olup başarılı ve akıllı bir toplum yetiştirmesinde rolünün çok büyük olduğuna inanmaktayım .. Bu sebepten kadınlarımızın tüm sorunları ve yapabilirliği için özel bir titizlikle onlar ile ilgileneceğimden şüpheniz olmasın…

Mavi Strateji, Mavi Ekonomi gibi projelerimizde insanlara hem ekonomi dalında hem de strateji gibi konularda insanlarımızı ve toplumumuzu bilinçlendirip öğrenimlerini sağlayacağız. Bireyleri eğitip, yön vermek dışında iş sahibi, esnaf olup marka ve sektörlerini tanıtmada ve pazarlamada onlara destek olacak Mavi Plazam projemizle onlara kendi ticari hayatlarında büyümeleri için adım atmaları sağlanacaktır.

Mavi Gazetem’deki ilk yazımda aslında sizlere hem biraz neler yapacağımızı hem de aslında her birimizin sizler için, ülkemizin gençleri, kadınları, her yaş grubu eğitim ve iş hayatlarında destek için burada olduğumuzu ve her dalda her konumda eğitip yön vermek için bütün bu projelerimizi kurduğumuzu belirtmek istedim.

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum, sevgiyle kalın ..

Gizem ÖZKAN

Bu gönderiyi paylaş