İslâmiyet tercihimiz, Türklük kaderimzdir.

Çok saygıdeğer Mavi Gazetem okuyucuları; sizleri sonsuz salgıyla selamlar, bu günkü yazıma büyük Türk hocası Ahmet Yasevi’nin sözleriyle başlamak isterim.

İslâmiyet tercihimiz, Türklük kaderimizdir. Biz Türklerin Anadolu’ya gelişine yüce Yaradan izin vermiştir. Onun için şuan bu çileleri çekiyoruz ve de mücadele ediyoruz. Bizler asla ve asla başka bayrağın altında ya da bir başka yönetimin altında yaşayamayız. Şu anki zor olan bu durumlar ardı ardına gelmekte. Elbette ki bir sonu olacak!!!! Ama o son kendiliğinden gelmeyecektir. Elbette ki o son için top yekûn mücadele vermek ve birlik olarak çalışmak gerek.

Bunları bizler zaten görüyoruz ki; şu an yaşıyor olduğumuz coğrafya öylesine zor bir coğrafya ki, zannetmiyorum Türk milletinden başka millet buralara sahip çıkabilsin.

Şunu önemle dile getirmek isterim; bizler Norveç’te olsaydık günlük güneşlik rahat rahat yasardık. Hani demiş ya büyük zat “coğrafya kaderdir” diye. İşte şu an bütün sorunlarımızın başında bunlar yatıyor. Tabi ki yanlış şeyler de var ama… Cennet mekân Alparslan Han ne demiş Malazgirt’te? “Sizlere öyle bir toprak aldım ki ilelebet vataniniz olacak.”

Bizler Çanakkale’de kendi cenaze namazını kılıp ta cepheye gidenlerin torunlarıyız, Avrupa hayranları değil. İşte o Avrupa hayranlarına rahmetli Mehmet Akif Ersoy’un bir anısını paylaşayım. O büyük zatın da ruhu şad, mekânı cennet olsun.

Mehmet Akif bir akşam Avusturya’da otelinde dinlenirken gece yarısı Avusturyalılar kutlama yapmaya başlıyor. Mehmet Akif merak edip aşağıya iniyor ve soruyor, “neyi kutluyorsunuz” diye. Oradakilerin cevabi söyle oluyor. Süveyş Kanalı İngilizlerin eline geçti diyorlar Mehmet Akif’e. O büyük zat şöyle geri soruyor; bizler müttefikiz niye seviniyorsunuz diyor!!!! İşte can alıcı cevabı veriyorlar rahmetlik Mehmet Akif’e. “Onlar Hristiyan, sizlerse Müslümansınız; onun için seviniyoruz” diyorlar; ey Avrupa hayranları!!!

Neye hayran olduğunuza iyi bakın. Onlar sizlere hayran değiller. Onlar sadece, sizin topraklarınızı, vatanınızı istiyorlar..! Büyük İsrail için çalışıyorlar. Gün gelecek sizleri de sümüklerini silip attıkları peçete gibi atacaklar. Ama iş işten geçmiş olacak. Uyanın salaklar uyanın!

Yüce Türk milletine ve Mavi Gazetem okuyucularına sonsuz selâm ve saygılarımla…

Kıbrıslı ALİ

Bu gönderiyi paylaş