Kripto paralar yeni dünyada ne zaman statüleşecek?

Hayırlı haftalar dilerim, sağlık sıhhat bereket ile geçsin tüm haftanız. Sevgili yurdumun insanları cumartesi günü kripto para borsalarında yaşanan şimdilik ismine geçici sıfırlama dediğim durumun gerçekten yaşanmış olması bir çok insanda yıkıma neden olurdu…ama temeli olmayan yapıya güvenip kolay para kazanma saplantısı yüzünden içine hanesini koyan insan gün gelir, o enkazın altında kalır. Haneden kastım insanın kazancı, insanın hanesidir, tüm hane halkının rıskıdır. Umudunu kripto paraya bağlamış, konuyu bahis gibi gören geniş bir kitle var. Ben yeniden bir defa daha hatırlatmak isterim: uzak durun.

Ayrıca dünya artık şunu bilsinki dolar ile altının ilişkisi bitti! Dolar yükselir altın yükselir, dolar düşer altın yükselir devri kapanmıştır! 2020 ile başlayan yeni bir çağ dediğimiz yeni dünya tüm bilindikleri ters yüz etmiştir. Şimdilik bir iki sirk soytarısının tweetleriyle iniş çıkış yapan kripto borsaları onları bile tepe taklak edecektir. Küresel sermaye ile ulus devletlerinin savaşında taraflar cephe değişiyor. Cepe değişirken askerin sınıfı da değişir. Şöyle düşünün dağ cephesinin askeriyle deniz cephesinin askeri aynı olmaz.

Cepheler değişiyor dostlar! Olmayan paranın hayaline aldanmayın. Kripto paralar yeni dünyada statüleşecek ama şimdi değil! Şimdilik sadece buz pisti, sırtlan otağı! Toprak fabrika, altın dosttur! Ya fabrika alın yada dost edinin! Sırtlan otağı üzer sizi!…sevgiyle kalın.

Bu gönderiyi paylaş