Ötüken Nire, Atlantis Nire?

Kadim devletimin kanı asil canları;

Hepinize, hepimize bu zorlu zamanlarda Allah’tan metanet ve esenlik diliyorum. Ülkemize dört bir yandan ve her zaman olduğu gibi içerden yapılan saldırılar hepimizin malumu…

Bu süreç uzak gözlüğünü takmayanlar için doların TL’yi erittiği ve alım gücünün düştüğünden ibarettir.

Ancak dış minvallerin dayattığı düşünce kalıplarına girmeyip inançlı ve rasyonel bir yaklaşım geliştirenler doğrunun farkına varacaklardır.

Avrupa’da %0, Amerika’da %0,25, İngiltere’de %0,1 de seyreden faiz oranlarının ülkemizde %19 (gün itibari ile %15) olması neye delalet ediyor ?

Ben söyleyeyim; Sanayicimizin, çiftçimizin büyük umutlarla geliştirdiği projesi için Tübitak’la anlaşan hayatının başındaki genç kardeşimizin, tüyü bitmemiş yetimin hakkının, alın terinin bu yüksek faiz oranları ile erimesi, çalınması en nihayetinde dünyanın tir tir titrediği özüne dönmüş güçlü Türkiye’nin Kızıl Elmaya tekâmül edememesine delalet ediyor.

Seyreden süreçte Türkiye kendi hammaddesini üreten ve ürettiği hammaddeyi ara ürünlere, yarı mamule, son mamule yani katma değerli üretime dönüştürmüş enerjide de dışa bağlılığı sona ermiş dünya devi bir ihracat ülkesi haline gelecektir. E korkmakta da haksız sayılmaz bu kanları bozulmuş arkadaşlar.

Peygamber Efendimiz’e de (asm) inanmamışlardı, Atatürk’e de öyle…. Ancak Allah’tan hükümlü olan mührünü vuracak ve manası maddesinden ağır basanlar galip geleceklerdir.

Evet zorlu bir eşikten ve fırtınalı bir süreçten geçiyoruz, tek hedefi Simonun geçirdiği tasmanın hakkını vermek olan şarlatanların felaket senaryolarına maruz kalıyoruz. Şu da iyi bilinsin ki artık cezaevlerindeki bazı itler havlıyor diye serbest kalacaklar diye Türkiye politikalarından da vazgeçmez vesayete de boyun eğmez.

Hepinizi Allah’a emanet ediyorum, istikamet Ötüken, Hedef Kızılelma…

İhsan BİNGÖL

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • Hakan Kuzucu

    İnşallah herseyin guzel oldugu gunler yakin. Allah devletimize milletimize zeval vermesin bu zorlu süreçleri beraber atlatalim

    29 Kasım 2021 , 12:14

Yoruma kapalı.